Теоретична хімія

Поліефіри - результат процесу переробки нафти, продукт нафтохімічної промисловості.

Процес виробництва поліефірів дуже складний і багатоетапний, ми спробуємо відобразити його в спрощеній загальній схемі.

Вихідні продукти: бензол, пропілен і етилен. З них виробляються багато основні кислоти, гліколі, різні ангідриди і стирол. Отримані інгредієнти нагріваються разом і отримують «базову» смолу. В ході подальших етапів складного високотехнологічного процесу виробництва базова поліефірна смола  розчиняється стиролом. Стирол є суттєвою складовою смоли, його частка від третини до половини кінцевого матеріалу. Усе. Продукт готовий до продажу. Залишилося додати елементи, котрі зумовлюються особливостями використання і областями застосування.

Для поліпшення і зміни характеристик смол, виробники застосовують різні добавки (наприклад, акселератори) і модифікують компоненти. Це урізноманітнює кінцевий продукт і сприяє виробництву смол з різними якостями.

Для того, щоб кінцевий продукт не полімеризувався повністю, процес «варіння» смол переривається. Тобто, якщо не обривати хід виробництва результатом буде тверда маса. Смола, яка відвантажена вчасно, затвердіє сама по собі. Тому у смол обмежений термін придатності. При придбанні та використанні їх, «свіжість» продукту грає найважливішу роль. Стара смола втрачає свої якості, тому що частково полімеризується.

Умови зберігання смол: сухе, прохолодне місце (температура не перевищує +20 градусів), без потрапляння прямих сонячних променів.

Терміни зберігання смол близько 6 місяців, але при зберіганні у відповідних умовах вони продовжуються до двох років. Якщо поставити смолу в холодильник, але не заморожувати, то можна продовжити роки придатності продукту більше 2-х років.

Більшість виробників поліефірних смол і їх дистриб'юторів зумовлюють гарантійний термін використання. Остерігайтеся недобросовісних посередників і розповсюджувачів.